• 1917 yılında filistin de çekilmiş fotoğraf

  .
  filistin'in yokedilmesi için yahveh'e dua bile ederim o derece.

  bizi oradan kovanın kanı ebediyete kadar dökülsün!
  9 -4 ... edgy laik boi
 • 1917 yılında filistin de çekilmiş fotoğraf

  .
  şöyle bir fotoğraftır;
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2151631/+

  fotoğrafın merkezinde yerde oturan askerler, gazze kuşatması ve kudüs'ün düşmesi sonucunda esir düşmüş osmanlı askerleridir.

  askerlerin etrafındakiler ise filistinli sözde müslüman kardeşlerimiz.

  osmanlı askerleri esir edilmiş, türk bayrağı gönderden indirilerek yerine ingiliz bayrağı çekilmiş, askerlerimiz esir alınmış, filistinliler de yıllardır onları koruyan, güvenliklerini sağlayan, bir bayrak altında yaşamalarını sağlayan türk askerlerini tiyatro seyreder gibi, sirk gösterisi izler gibi izliyorlar.

  dün esir düşmelerine yardımcı olduğunuz, vatan toprağını savunmak için yardım etmediğiniz, esir düştüklerinde de gidip tiyatro izler gibi izlediğiniz türk askerini şimdi sizi kurtarsın diye çağırıyor bekliyorsunuz öyle mi?

  bizim sizler için feda edeceğimiz tek bir mehmetçiğimiz, tek bir aslanımız yok.
  (bkz: türk çocuğu arap çölleri için kanını dökmeyecek)

  #tarih
  28 -6 ... tengir budun
 • kurtarılan koyunun yine aynı yere sıkışması

  .
  Akp den kurtulmaya çalışan türk halkı gibi.
  6 -3 ... sonuncuzamanlordu
 • iş hayatının insana kaybettirdikleri

  .
  uykusuzluk, sağlık, geri gelmeyecek günler.
  5 -1 ... hz dogukan saplardo muazzama
 • ön muhasebe kibri

  .
  türk iş dünyasının en büyük belasıdır. ön muhasebe ve çay kahve işlerine bakan ve Finans@ ya da Muhasebe@ ile başlayan mail adreslerine sahip olan. günün büyük bir çoğunluğunda telefon bakıp çay kahve servisi yapan bu ablalar. dışarıdan gelen kişilere ve şirket çalışanlarına karşı bir genel müdür bir Ceo edasıyla artistlik yaparlar. aşırı pasif agresif olan bu gacılar haftada ortalama 4 gün kavga çıkarırlar. egoları tavan yapmış bu güruh iç ekonominin en büyük sülükleridir.

  tahminen %10 iş kaybına sebep olurlar.

  özellikle sanayide bulundukları ortamdaki tek kadın olduklarından dolayı tek kaşlıları bile çok havalıdır.
  1 -1 ... bado
 • tesettürlü kızlar

  .
  kız kadın ne derseniz itici tiplerdir. yazıldığı gibi kin dolulardır. denk geldiğim çoğu kapalı cahil ve saygısızdı. hatta bir tanesini az daha komaya sokacaktım halbuki kavgayı hiç sevmem.
  2 -5 ... bogaziciruyalari
 • senden once sadece bir kisi oldu yalani

  .
  Kadının aslında kendisini kandırmasıdır.

  Valla eşcinsel ilişkim bile oldu işine gelirse diyorum ben.
  1 ... sneeuwwit
 • sözlük kızlarının fotoğrafları

  .
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2133872/+ saçlarımı düzleştirdim arkadaşlarrr.
  Edit: arkadaşlar rica ediyorum saçımı mı beğenmediniz .
  10 -8 ... sadleo
 • herkese her şeyini anlatan aşırı içten kişi

  .
  Sırf bu nedenle doğum günü pastamın üstünde iyi ki doğdun saftiriğimiz yazıyordu .
  4 -1 ... sadleo
 • galatasaray

  .
  Canım takım . Evet sevdam .
  Edit: arkadaşlar sakin.
  3 -5 ... sadleo
 • dini bütün biriyle evlenmek

  .
  Bir tercihtir.
  Muhafazakâr yaşamı benimseyen bir insan için doğaldır.

  Lakin bazıları için durum bu değildir.
  Dini, kutsal değerleri, hayatına monteleyen, yaşam tarzını, dini kurallar ışığında şekillendiren bir insanla yapamam meselâ.
  Dinin, maneviyatın, ağızlarda sakız edilmesini, her cümlenin başına, sonuna dini bir ünlem koymayı, her konuyu dine bağlamayı, mütemadiyen, din, kuran, melek, Muhammet, Allah, kitap denmesini, maneviyatın özel oluşundan dolayı hiç hoş bulmuyorum.

  Topluma, yasalara saygılı, vatanına, milletine bağlı, erdemli ve iyi yürekli bir insan benim için en kutsal olandır.
  Dini onu ilgilendirir, benim inancım da beni...

  Yaşamımda kutsal değerlerim hep oldu, olmaya da devam edecek lakin din kavramını yaşamıma monteleyerek yaşamadım, bu şekilde yaşamayı da düşünmüyorum.
  Bu da benim bakış açım!
  6 -1 ... zeytinyagli dolma kalem
 • araplar

  .
  Başarısız bir millettir. Nüfusları 400 milyon civarında, anayurtlarında her türlü doğal kaynağı olup, çoğu halka göre gelişmiş bir edebiyat birikimleri ve devlet geçmişi olmasına rağmen içlerindeki şanslı bazı şeyh çocukları dışında kalan halkı fakirlikten kırılan, ülkelerinde ordusu olan her devletin at koşturduğu başka bir millet bulamazsınız. Sonradan göçtükleri ülkelerde de (bkz: türkiye) (bkz: almanya) (bkz: belçika) toplumla uyuşmayıp, ellerine para geçse bile rezil yaşamaya devam eder bu insanlar.
  Arap halkından olup temel beşeri becerilere sahip insan sayısı gözlemlerime göre %3'ü geçmez. O %3'ün de önemli bir kısmı biyolojik açıdan arap soyu taşımıyor olmalı.
  5 ... orgeneral kenan evren
 • sözlük yazarlarının itirafları

  .
  inanılmaz derecede işimden nefret ediyorum. Müdürüm yavşak, patronum gevşek, neden ben ya neden. Yarın yine o suratlarınızı görüp aaaa günaydınnnnnnn diyeceğim. Sonra da içten içe kendimden bi kez daha nefret edeceğim. Olum çok mutsuzum lan. Güzel bir şey olsun lan. Kurtarın lan beni.
  6 ... alahomora
 • ukraynalı kızlar

  .
  Sadakat anlayışları bizimkilerden daha gelişkin. Kast ettiğim şu; türkiye'de en azından benim karşılaştığım kadınların büyük kısmında sadakat duygusu; karşısındakinin statüsü, mesleği, gelir durumu vs+vs+vs+vs kendi belirlediği kriterlerin üzerinde olduğu zaman gelişiyor. bu kriterler karşılanmadığında, "iliski içerisinde olunsa bile" gerçek bir sadakat var olmuyor. hatta hayatın getirisi olarak ilişki içerisindeyken daha önce karşılanan standartlar artık karşılanmaz hale geliyorsa, sadakat de sona eriyor.

  Özetleyelim, türk kadınları iyi gün dostudur. Seninle birlikteyse sen olduğun için değildir; ya paran vardır, ya kariyerin, ya da sessiz bir tipsindir. bunlar ise cefa çekmeye alışkın. Avrupalılar bizimkilerden de beş beter.
  2 -2 ... katalin
 • 5 yılda 12 bin 384 erkeğin intihar etmesi

  .
  Bazı kadınlar mağdurun değil zalimin yanında durduğu içindir
  Erkekler hergün sessizce ölüyor tükeniyor sömürülüyor
  6 -1 ... lenova
 • 5 yılda 12 bin 384 erkeğin intihar etmesi

  .
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2123328/+
  10 ... ilcan havhav
 • 5 yılda 12 bin 384 erkeğin intihar etmesi

  .
  ön edit: aile baskısı altında evde tutulan ve şerefsiz bir kocadan ayrılıp 3 çocuğuyla mağdur olan kadınları tenzih ederim.

  eve aş getirmeyi, adam olmayı, evlenirken masrafları ve hatta bir işte çalışmanın yükü erkeklerin üzerindeyken bir erkek nasıl bu derece bunalıma girmesin?

  şu ülkede kadın olup da hakkım çiğneniyor, iş bulamıyorum, gittiğim her kapı yüzüme kapatılıyor, bana mobbing uygulanıyor diyen kadın varsa da inanmayın, diyeni de görürsem çok pis söverim!

  en basitinden ikili ilişkiden örnek, bir erkek bir kadına yanaşsa tacizci olurken kadının erkeğe yanaşması taciz olarak geçmiyor, erkek bunda kötü bir şey aramıyor ama olur ya evlidir ve evliliğine zarar gelmesin diye "bu kadın beni taciz ediyor" dese bile o erkeğe gülerler, sen ne biçim erkeksin derler, kız gibi ne tacizi lan salak deyip geçerler..

  kadın yatakta sevişmek istemesin, ki bunu bir ödül olarak görüp kocasına "bu gece salonda yatıyorsun" diyenler var, asla bu kadın garipsenmez, hor görülmez. çünkü o çiçektir değil mi koduklarım!

  ama bir erkek bir an olsun seksten uzak dursun aman tanrım! "sen ne biçim erkeksin, puh senin kalıbına, iktidarsız" derler o adama. bir linç de seks gibi özel bir şeyi için gelir. erkeği gömerler.

  yahu bırakın bunları.. gidin basit bir emlak ofisine, oradaki çaycı kadın satış temsilcisi olan erkekten daha kıymetlidir. bu erkek çalışan kadınla takışsın, linci erkek yer.

  iş ilanlarına bakın. kadın sekreter, kadın çaycı, satış temsilcisi, kadın aşçı. sanayide bile kadın çalışan arıyorlar. iş ilanlarının yüzde 70i kadın çalışan arıyor.

  şimdi bu ülkede bir erkek bunalıma girmesin de kadınlar mı girsin? tüm yük erkeğin üzerindeyken bir de iş bulamasın aileden, akarabadan hatta komşudan linç yesin, bir yandan hadi evlen diyen anne baba ve akrabalar, askere git gel, iş bul evlilik için bir dünya para biriktirmeye çalış, evlen kol gibi masraf yapıp borca gir, çocuk oldu hadi patrondan zam iste, sabah git akşam gel sabah git akşam gel, 55 yaşına kadar bir ömür aynı rutinin içinde kim olduğunu unut.

  kadınlar eziliyormuş.. kadınlar hor görülüyormuş.. hassiktir lan oradan!
  27 -6 ... otostopcuyafisildayankamyoncu